Hakkımızda

Profesyonel Kurye Hizmetleri ★ Evrak, Broşür, İlan Dağıtım Hizmetleri ★ Motorlu ve Arabalı Kurye Hizmeti

Kargo ve Kurye Hizmetleri : Motorlu Kurye ★ Arabalı Kurye ★ Uçak Kurye ★ Express Kurye ★ Nöbetçi Kurye ★ Nakliyat ve Taşımacılık Hizmetleri

kurye
Kargo ve kurye taşıma hizmeti satın alırken, alanında uzman kadromuzla sektördeki gelişmeleri anlık olarak takip ederek güncel bilgiler ve yenilikler hakında bilgi sahibi olabilirsiniz. Satın alma süreçlerinde, değerlendirme ve denetimlerden geçerek belirlediğimiz standartlara göre gerekli yetkinliklere sahip ve güvenilir tedarikçi portföyümüz ile sağladığımız satın alma gücü ve derin bilgi birikimimizden en üst seviyede faydalanırsınız.

Kargo ve kurye arasındaki fark olarak değerlendirildiğinde ilk farkın hız olduğu bilinmektedir. Kurye taşımacılığı her zaman daha hızlı olmakla birlikte, kargo taşımacılığı daha uzun sürmektedir. Kurye ve kargo arasında fiyat bakımından da farklılıklar bulunmaktadır. Kuryeler ürünleri daha hızlı ulaştırdıkları için fiyatları da kargoya göre fazladır.

Kurye ile taşımacılık daha çok günlük işleri kolaylaştıran bir yöntemdir. Kurye ile dağıtım şekli genelde firmalar tarafından tercih edilmektedir. Günümüzde hemen hemen her şehirde trafik sorunu yaşanmaktadır. Bu sorunu yaşamak istemeyen iş adamları evrak gibi eşyalarını kuryeler aracılığıyla ulaştırmayı tercih etmektedirler. Yine aynı şekilde yoğun iş temposundan bir evrağı ulaştırmak istenilen yere götürme imkanı bulunmayan kişiler de kurye çalışanlarından yardım almaktadırlar. Kuryelerle sürekli çalışmak zorunda olan kişiler, kurye kiralama imkanından da yararlanmak suretiyle işlerini çok kolay bir hale getirebilmektedirler. Kurye ödemeleri gönderilen evrağa göre belirlenmektedir. Kurye ile bir eşya gönderilmek istendiğinde öncelikle karşı tarafın adresi eksiksiz şekilde verilmelidir. Adres bilgileri verilip kurye şirketi ile irtibata geçildikten sonra ürününüz teslim edilir ve kişi bilgilendirilir.

Kargolar ise, bir kişi ya da firmanın belirli ağırlıktaki eşyasının belirli bir sürede bir yerden bir yere taşınması işlemidir. Amaç kurye ile aynıdır ve iki hizmette de eşyanın güvenli taşınması söz konusudur. Kargo şirketi ile anlaştıktan sonra da alıcının adresinin doğru şekilde verilmesi ve bir ödeme yapılması söz konusudur. Fark ise kargo işlemlerinin kurye işlemlerine göre daha ucuz olmasıdır. Kargo ile taşımacılıkta kilo, hacim, zaman gibi kavramlar vardır ve bu kavramlar taşınan eşyanın fiyatını belirlemektedir. Kurye ile taşımacılıkta ise en önemli kavram zamandır. Çünkü kurye ile taşımacılıkta ağır eşyalar çok da tercih edilmez. Gönderi genelde evraktan ibarettir ve en önemli şey evrağın zamanında ulaşmasıdır.

Kurye ve kargo tercih bakımından değerlendirildiğinde ise daha acelesi olan kişiler genelde kurye ile taşımacılığı tercih etmektedir. Kuryelerin araçla hizmet verebildikleri gibi motorla çok daha hızlı taşımacılık yapabilme avantajları da bulunmaktadır. Ancak göndereceğiniz eşyanın çok acelesi yok ise ve ağır bir koli ise kargo taşımacılığını tercih etmek çok daha avantajlı olacaktır. Zaman kaybı gibi bir durumun olmadığı bir koşulda fazlaca para ödemeyerek ekonomik yönden de avantaj sağlanabilir. Kurye ile taşımacılıkta yarım saat gibi çok daha kısa sürede eşyanın taşınması mümkündür. Bu, hızlı ya da acil kurye olarak adlandırılmaktadır ve eşyanın ulaşım süresi oldukça kısadır. Sürekli evrak ya da eşya taşıma işlemi olanlar için kurye firmaları abonelik hizmeti de vermektedir. Yani kurye çalışanları sanki şirketin bir çalışanı gibi aradığınız her an kişiye özel hizmet verebilmektedir. Bu şekilde kurye şirketi arama derdi yaşanmadığı gibi abonelik indiriminden de yararlanılmaktadır.

Taşımacılık olarak önerebileceğimiz en iyi firmalardan biriside kargo türk firmasıdır. Resmi sitesi için Motorlu Kurye Hizmeti yazmanız yeterlidir.

Kargo ya da kurye taşımacılığını tercih etmek, göndereceğiniz ürünün adedinden, mesafeye, süreye bağlı olarak değişebilmektedir. Bu nedenle kargo ya da kurye taşımacılığını tercih etmeden önce kargo ve kurye arasındaki fark konusunda bilgi sahibi olunması müşterinin yararına olacaktır.
motorlukurye

Bir Cevap Yazın